Google Сaptcha - en to ro translation catalogue (165 entries)

en: Once Weekly
ro: O dată pe săptămână

en: reCaptcha Settings
ro:  Setari reCaptcha

en: Settings
ro: Setari

en: reCaptcha Allow List
ro: lista de permise reCaptcha

en: Allow List
ro: Lista de permise

en: You are in the allow list
ro: Sunteți în lista de permise

en: Please wait until Google reCaptcha is loaded.
ro: Vă rugăm să așteptați până când Google reCaptcha este încărcat.

en: Failed to load Google reCaptcha. Please check your internet connection and reload this page.
ro: Nu s-a putut încărca Google reCaptcha. Vă rugăm să verificați conexiunea dvs. la internet și să reîncărcați această pagină.

en: Warning
ro: Atentie

en: reCaptcha Pro Settings
ro: setări reCaptcha Pro

en: Please enable JavaScript in your browser.
ro: Va rugam a porni JavaScript in browserul Dvs.

en: This site is protected by reCaptcha and the Google
ro: Acest site este protejat de reCaptcha și Google

en: Privacy Policy
ro: Politica confidialitatii

en:  and
ro:  si

en: Terms of Service
ro: Conditiile de service

en:  apply.
ro:  Google.

en: To use reCaptcha you must get the keys from
ro: Pentru a utiliza reCaptcha trebuie să obțineți cheile de la

en: here
ro: aici

en: and enter them on the
ro: si a le include in

en: plugin setting page
ro: pagina setariloe ale plugin-ului

en: The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.
ro: Perioada de verificare reCAPTCHA a expirat. Vă rugăm să reîncărcați pagina.

en: Response is empty
ro: Răspunsul este gol

en: Error
ro: Eroare

en: The reCaptcha verification failed. Please try again.
ro: Verificarea reCaptcha a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Secret Key is invalid.
ro: Cheie secreta nevalida.

en: Check your domain configurations
ro: Verificati setarile domeniului Dvs.

en: and enter it again
ro: si includeti-l ica o data

en: Secret Key is missing.
ro: Cheia secreta lipseste.

en: User response is invalid
ro: Raspuns nevalid a utilizatorului

en: More than one reCaptcha has been found in the current form. Please remove all unnecessary reCAPTCHA fields to make it work properly.
ro: Mai mult de un reCaptcha a fost găsit în formularul curent. Vă rugăm să eliminați toate câmpurile reCAPTCHA inutile pentru ca acesta să funcționeze corect.

en: reCaptcha v3 test failed
ro: testul reCaptcha v3 a eșuat

en: Please submit "Test verification"
ro: Va rugam a selecta ”Testeaza verificarea”.

en: Please complete the captcha and submit "Test verification"
ro: Va rugam a completa captcha si selectati ”Testati verificarea”.

en: Test verification
ro: Testarea verificarii

en: The verification is successfully completed.
ro: Verificarea a fost finalizata cu succes.

en: Support
ro: Suport

en: Add New
ro: Adaugati

en: IP to Allow List
ro: IP la lista de permise

en: My IP
ro: IP-ul meu

en: Allowed formats
ro: Formate permise

en: Allowed diapason
ro: Diapazonul permis

en: Allowed separators for IPs: a comma
ro: Separatoare permise pentru IP-uri: virgula

en: semicolon
ro: punct si virgula

en: ordinary space, tab, new line or carriage return.
ro: spatiu obisnuit, tab, inie noua sau returul carului.

en: Reason
ro: Pricina

en: Allowed separators for reasons: a comma
ro: Separatoare permise pentru motive: virgula

en: tab, new line or carriage return.
ro: tab, inie noua sau returul carului.

en: Add IP to Allow List
ro: Adăugați IP la lista de permisiuni

en: Search IP
ro: Cauta IP

en: Nothing found
ro: Nimic gasit

en: No IP in the Allow List
ro: Niciun IP în lista de permisiuni

en: IP Address
ro: Adresa IP

en: Range from / to
ro: Gama de la / la

en: Date Added
ro: Data adaugarii

en: Delete
ro: Sterge

en: Cancel
ro: Anulează

en: Update
ro: Actualizare

en: Edit reason
ro: Editează motivul

en: Invalid data. See allowed formats
ro: Date invalide. A se vedea formatele permise

en: Range
ro: Interval

en: added to the allow list successfully
ro: adăugat cu succes la lista de permisiuni

en: not saved to the allow list.
ro: nu sunt salvate în lista de permise.

en: is already in the allow list
ro: este deja în lista de permise

en: invalid format. See allowed formats.
ro: format invalid. Consultați formatele permise.

en: Some errors occurred
ro: Возникли некоторые ошибки

en: One IP was deleted successfully
ro: Один IP был успешно удалён

en: You have not entered any IP
ro: Вы не ввели IP

en: You have not entered any IP in to the search form.
ro: Nu ati introdus nicio adresa IP in formularul de cautare.

en: Search results for
ro: Resultatele cautarii pentru

en: The reason for %s has been updated successfully
ro: Motivul pentru %s a fost actualizat cu succes

en: No changes was made for
ro: Nu au fost efectuate modificări pentru

en: Error while updating reason for
ro: Eroare în timpul actualizării motivului pentru

en: Id attribute
ro: Atribut id

en: Class attribute
ro: Atribut de clasă

en: Name
ro: Nume

en: Copy this code and paste it into the form left.
ro: Copiați acest cod și lipiți-l în formularul din stânga.

en: Insert Tag
ro: Inserați eticheta

en: BWS reCaptcha form-tag generator
ro: Generator de etichete de formular BWS reCaptcha

en: Field type
ro: Tipul de câmp

en: Field name
ro: Numele domeniului

en: Error: You have entered an incorrect reCAPTCHA value
ro: Ошибка: Вы ввели неверное значение reCAPTCHA

en: Add BWS reCaptcha to your form
ro: Adăugați BWS reCaptcha la formularul dvs

en: Only one BWS reCaptcha field can be added to the form
ro: Un singur câmp BWS reCaptcha poate fi adăugat la formular

en: The form already contains a CAPTCHA, first remove it to add BWS reCaptcha
ro: Formularul conține deja un CAPTCHA, mai întâi eliminați-l pentru a adăuga BWS reCaptcha

en: Misc
ro: Diverse

en: License Key
ro: Cheie de licenta

en: Custom Code
ro: Cod personalizat

en: Site Key
ro: Cheia paginii web

en: Secret Key
ro: Cheie secreta

en: Version
ro: Versiunea

en: Invisible
ro: Invisibil

en: Enter site key
ro: Introduceti cheia site-ului

en: WARNING: The captcha will not be displayed until you fill key fields.
ro: ATENTIE: Google Captcha nu va fi afisat pana cand nu completati campurile cheie.

en: Enter secret key
ro: Introduceti cheia secreta

en: Please activate the "Disabled Submit Button" option for BuddyPress Comments form to work correctly
ro: Vă rugăm să activați opțiunea "Disabled Submit Button" pentru ca formularul BuddyPress Comments să funcționeze corect

en: Please activate the "Disabled Submit Button" option for BuddyPress Comments form to work correctly (Only for Nouveau theme package)
ro: Vă rugăm să activați opțiunea "Disabled Submit Button" pentru ca formularul BuddyPress Comments să funcționeze corect (Numai pentru pachetul tematic Nouveau)

en: Settings saved.
ro: Setarile sunt salvate.

en: Register your domain name with Google reCaptcha service and add the keys to the fields below. %1$s Get the API Keys. %2$s
ro: Înregistrați-vă numele de domeniu cu serviciul Google reCaptcha și adăugați cheile la câmpurile de mai jos. %1$s Obțineți cheile API. %2$s

en: If you do not want to create API keys use %1$sCaptcha by BestWebSoft%2$s plugin.
ro: Dacă nu doriți să creați chei API, utilizați %1$sCaptcha by BestWebSoft%2$s plugin.

en: The Google reCaptcha block loads the webfont "Roboto" from fonts.googleapis.com. If you do not want to load this font use %1$sCaptcha by BestWebSoft%2$s plugin.
ro: Blocul Google reCaptcha încarcă fontul web "Roboto" de la fonts.googleapis.com. Dacă nu doriți să încărcați acest font, utilizați pluginul %1$sCaptcha by BestWebSoft%2$s.

en: This plugin has been closed for new installations.
ro: Acest plugin a fost închis pentru noi instalări.

en: Activate
ro: Activare

en: Install Now
ro: Instalati acum

en: Enable to switch language automatically on multilingual website using the Multilanguage plugin.
ro: Permiteți schimbarea automată a limbii pe un site web multilingv utilizând pluginul Multilanguage.

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Sunday
ro: Duminică

en: Set the minimum verification score from %1$s to %2$s (default is %3$s).
ro: Setați scorul minim de verificare de la %1$s la %2$s (valoarea implicită este %3$s).

en: ReCaptcha plugin is fully compliant with GDPR. %1$s Learn more %2$s
ro: Pluginul ReCaptcha este pe deplin conform cu GDPR. %1$s Aflați mai multe %2$s

en: Login form
ro: Formular de logare

en: Please enable reСaptcha for the login forms from the list below to avoid conflicts.
ro: Vă rugăm să activați reСaptcha pentru formularele de conectare din lista de mai jos pentru a evita conflictele.

en: Registration form
ro: Formular de registrare

en: Please enable reСaptcha for the registration forms from the list below to avoid conflicts.
ro: Vă rugăm să activați reСaptcha pentru formularele de înregistrare din lista de mai jos pentru a evita conflictele.

en: Reset password form
ro: Formular resetare parola

en: Protected post password form
ro: Formular cu parolă pentru post protejat

en: Comments form
ro: Formular comentarii

en: Jetpack Contact Form
ro: Formularul de contact Jetpack

en: bbPress New Topic form
ro: bbPress formular topic nou

en: bbPress Reply form
ro: Formular raspuns bbPress

en: BuddyPress Registration form
ro: Formular inregistrare BuddyPress

en: BuddyPress Comments form
ro: Formular comentarii BuddyPress

en: reCaptcha for BuddyPress Comments form supported up to version 10.0.
ro: reCaptcha pentru formularul de comentarii BuddyPress este acceptat până la versiunea 10.0.

en: BuddyPress Add New Group form
ro: Formular adaugare grupa noua BuddyPress

en: WooCommerce Login form
ro: Formular logare WooCommerce

en: WooCommerce Registration form
ro: Formular registrare WooCommerce

en: WooCommerce Reset password form
ro: Formular resetare parola WooCommerce

en: WooCommerce Checkout form
ro: Formular Checkout WooCommerce

en: Use the shortcode [woocommerce_checkout] for the WooCommerce checkout page for the plugin to work correctly
ro: Utilizați codul scurt [woocommerce_checkout] pentru pagina de checkout WooCommerce pentru ca pluginul să funcționeze corect

en: wpForo Login form
ro: Formular logare wpForo

en: wpForo Registration form
ro: Formular registrare wpForo

en: wpForo New Topic form
ro: Formular topic nou wpForo

en: wpForo Reply form
ro: Formular raspuns wpForo

en: MailChimp for Wordpress
ro: MailChimp pentru Wordpress

en: Divi Contact Form
ro: Divi formular de contact

en: Divi Login Form
ro: Formular de conectare Divi

en: Elementor Contact Form
ro: Formular de contact Elementor

en: reCaptcha Version 3 and Invisible for Elementor Contact Form not supported in Elementor pop-up
ro: reCaptcha versiunea 3 și invizibil pentru Elementor Contact Form nu sunt acceptate în Elementor pop-up

en: Formidable Contact Form
ro: Formular de contact Formidabil

en: Ultimate Member Login form
ro: Formular de conectare membru Ultimate

en: Ultimate Member Registration form
ro: Formular de înregistrare pentru membrii Ultimate

en: Ultimate Member Profile form
ro: Formularul de profil al membrului Ultimate

en: MemberPress checkout form
ro: Formularul de checkout MemberPress

en: MemberPress login form
ro: Formular de conectare MemberPress

en: MemberPress forgot password form
ro: MemberPress a uitat parola formular

en: LearnDash login form
ro: Formular de conectare LearnDash

en: LearnDash registration form
ro: Formular de înregistrare LearnDash

en: BuddyBoss registration form
ro: Formular de înregistrare BuddyBoss

en: reCaptcha Version 2 for BuddyBoss registration form supported only if the Disabled Submit Button option is enabled
ro: reCaptcha Versiunea 2 pentru formularul de înregistrare BuddyBoss este acceptat numai dacă opțiunea Buton de trimitere dezactivat este activată

en: WordPress default
ro: WordPress implicit

en: External Plugins
ro: Plugin-uri externe

en: Custom Forms
ro: Formulare personalizate

en: reCaptcha Plugin
ro: plugin reCaptcha

en: BuddyPress works only with single site or main domain
ro: BuddyPress funcționează numai cu un singur site sau domeniu principal

en: Update %1$s at least up to %2$s
ro: Actualizați %1$s cel puțin până la %2$s

en: %1$s %2$s requires WordPress %3$s or higher.
ro: %1$s %2$s necesită WordPress %3$s sau superior.

en: Authentication failed.
ro: Eroare autentificare.

en: Click the BACK button on your browser and try again.
ro: Selectati INAPOI in browserul Dvs. si incercati din nou.

en: BWS Recaptcha field
ro: Câmpul BWS Recaptcha

en: The reason has been updated successfully.
ro: Motivul a fost actualizat cu succes.

en: Error while updating reason.
ro: Eroare în timpul actualizării motivului.

en: No changes was made.
ro: Nu au fost efectuate modificări.
